News and press releases
ATƏT-in Xüsusi Nümayəndəsi Azərbaycanın insan alveri ilə mübarizə istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirir
Publishing date: 13 mart 2015
Content type: Press relizlər
Where we are: OSCE Secretariat, OSCE Project Co-ordinator in Baku (closed)
What we do: Combating trafficking in human beings
Bakı, 13 Mart 2015-ci il- ATƏT-in İnsan Alveri ilə Mübarizə üzrə Xüsusi Nümayəndəsi və Əlaqələndiricisi, Səfir Mədinə Jarbussinova insan alveri ilə mübarizə istiqamətində hökumətin göstərdiyi səyləri təqdir etdiyini bildirib...
USAID və ATƏT insan alverinə qarşı mübarizədə Azərbaycanı dəstəkləyirlər
Publishing date: 20 noyabr 2014
Where we are: OSCE Project Co-ordinator in Baku (closed)
BAKI, 20 noyabr 2014-cü il- Bu gün Amerika Birləşmiş Ştatlarının Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi (USAID) və Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının (ATƏT) Bakı Layihə Əlaqələndiricisi Azərbaycanda insan alveri ilə mübarizə sahəsində əməkdaşlıq etmək və bu mübarizəni dəstəkləmək məqsədilə Bəyannamə imzalayıb. Bəyannaməni ABŞ səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili Derek Hoqan və ATƏT-in Bakı Layihə Əlaqələndiricisi, Səfir Aleksis Şahtaxtinski imzalayıb...
ATƏT insan alverinə qarşı mübarizə sahəsində çalışan azərbaycanlı mütəxəssilərin Macarıstana təcrübə səfərini dəstəkləyir
Publishing date: 22 sentyabr 2014
BAKI/BUDAPEŞT, 22 sentyabr 2014-cü il – ATƏT-in Bakı Layihə Əlaqələndiricisi Macarıstanın Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə insan alverinin qarşısının alınması və ona qarşı mübarizə sahəsində çalışan Azərbaycanın hökumət rəsmiləri və vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrinin Macarıstana səfərini dəstəkləyir...
ATƏT insan alveri qurbanlarının müdafiəsinə həsr olunmuş beynəlxalq seminar təşkil edir
Publishing date: 26 noyabr 2013
BAKI, 26 noyabr 2013 – ATƏT-in Bakı Ofisi insan alveri qurbanlarının müdafiəsi mexanizmlərinə həsr olunmuş beynəlxalq seminar keçirir...
ATƏT-in Ofisi araşdırma jurnalistikasına dair təlim keçirir
Publishing date: 27 sentyabr 2013
Content type: News
Azərbaycanın media təmsilçiləri üçün araşdırma jurnalistikasına dair təlim layihəsinin davamı olaraq, ATƏT-in Bakı Ofisi jurnalistlər üçün üçüncü təlim kursu təşkil edib. 26-27 sentyabr tarixlərində Quba şəhərində təşkil olunmuş təlimin əsas mövzusu insan alveri və məcburi əmək hallarına həsr olunub...
ATƏT-in Bakı Ofisi insan alveri probleminə dair ən yaxşı jurnalist işi müsabiqəsini elan edir
Publishing date: 24 may 2013
BAKI, 24 may 2013 – ATƏT-in Baki Ofisi Azərbaycanda insan alveri və məcburi əmək problemlərini üzə çıxaran jurnalist işlərinin müsabiqəsini elan etməkdən məmnunluq duyur.
USAİD və ATƏT insan alverinə qarşı mübarizə və ədalət mühakiməsinə əlçatımlığın təşviqində Azərbaycana kömək etmək üçün bir araya gəlirlər
Publishing date: 29 sentyabr 2011
BAKI, 29 sentyabr 2011-ci il-- Amerika Birləşmiş Ştatlarının Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi (USAİD) və Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının (ATƏT) Bakı Ofisi Azərbaycanda insan alverinə qarşı mübarizədə əməkdaşlıq etmək və ədalət mühakiməsinə əlçatımlığı gücləndirmək məqsədilə qrant sazişi imzaladılar. Sazişi USAİD-in Azərbaycandakı missiyasının direktoru Maykl Qrin və ATƏT-in Bakı Ofisinin rəhbəri Səfir Koray Tarqay imzalamışdır.