ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը նվիրատվություն է հանձնել Երևանի “Մուրացան” հիվանդանոցին
Հայաստան իր պաշտոնական այցի շրջանակներում, ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանյեն ս.թ. հուլիսի 11-ին Երևանի պետական բժշկական համալսարանի <Մուրացան> հիվանդանոցին շնորհեց 2012թ. ԵԱՀԿ բարեգործական պարահանդեսի հասույթից ստացված նվիրատվությունը: Այն կօգտագործվի բժշկական սարքավորումներ ձեռքբերելու համար` ուռուցքաբանական և հեմատոլոգիական հիվանդություններով երեխաներին համապատասխան բուժում ապահովելու նպատակով:
- OSCE Secretary General, OSCE Office in Yerevan (closed)
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ՀՀ առողջապահության փոխնախարար, Հայկ Դարբինյանը, Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր, Սամվել Ավետիսյանը, հիվանդանոցի քիմիոթերապիայի բաժնի աշխատակազմը մասնակցեցին միջոցառմանը:
2011թ-ին ևս նմանատիպ նվիրատվություն է հանձնվել հիվանդանոցին:
Լրացուցիչ տեղեկատվության համար խնդրում ենք դիմել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի մամուլի և հանրային կապերի պատասխանատու Գոհար Ավագյանին հետևյալ հեռախոսահամարներով` 22 96 10 / 11/12/13/14 նրք. 5406, բջջ.` (091) 436389: