Հայաստանում գենդերահեն բռնության դեմ ուղղված 16-օրյա քարոզարշավի մեկնարկ
- ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակ, ՄԱԿ, ԵՄ պատվիրակություն, Եվրոպայի խորհուրդ, ԱՄՆ, Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատներ, ՀՀ պետական ատյանների հետ համատեղ
Հայաստանում գենդերահեն բռնության դեմ ուղղված 16-օրյա քարոզարշավը կազմակերպվում է միջազգային հանրության կողմից ամեն տարի նոյեմբերի 25-ից մինչև դեկտեմբերի 10-ը: Նրա նպատակն է իրականացնել գործողություններ, որոնք վերջ կդնեն կանանց և աղջիկների նկատմամբ բռնությանը ամբողջ աշխարհում, և համատեղ ջանքերով պաշտպանել կանանց և աղջիկների իրավունքները և խթանել կանանց հզորացումը Հայաստանում: