Ոստիկանության խորհրդարանական վերահսկողություն
- ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակ, ՀՀ Ազգային Ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի հարցերով մշտական հանձնաժողով, Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևյան կենտրոն
Հունիսի 19-ի միջազգային սեմինարի նպատակն է քննարկելու ոստիկանության խորհրդարանական վերահսկողության լավագույն փորձը՝ ՀՀ Ազգային Ժողովի, ոստիկանության և միջազգային փորձագետների մասնակցությամբ: Հունիսի 20-ին հաջորդած խորհրդարանական լսումներին Ազգային Ժողովի, ոստիկանության, Փաստաբանների պալատի, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները կկիսվեն իրենց տեսակետներով ոստիկանության խորհրդարանական վերահսկողության վերաբերյալ: