Հայաստանի ոստիկանության նոր վեբ կայքը գործարկվեց ԵԱՀԿ աջակցությամբ
Սեպտեմբերի 28-ին գործարկվեց Հայաստանի ոստիկանության նոր պաշտոնական վեբ կայքը, որը մշակվել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ:
Նորացված կայքը` www.police.am, նպատակ ունի ապահովել ոստիկանության գործունեության վերաբերյալ առավել թափանցիկություն և մեծացել ոստիկանի և քաղաքացու միջև համագործակցությունը: Կայքը տրամադրում է ոստիկանության ամենօրյա գործունեության, ոստիկանության բյուջեի, թափուր աշխատատեղերի հայտարարությունների ամբողջական նկարագիր և տեղեկություններ ոստիկանական կառույցների, բարեփոխումների և ոստիկանների նոր կրթական համակարգի վերաբերյալ, ինչպես նաև ներկայացնում է ոստիկանության <02> հեռուստահաղորդումը, թերթը և ռադիոն:
Կայքը ներկայացնում է Հայաստանի ոստիկանության մարզային ստորաբաժանումների քարտեզ` հագեցած համապատասխան տեղեկատվությամբ: Քաղաքացիները կարող են գտնել տեղեկություններ իրենց համայնքի ոստիկանության աշխատակիցների վերաբերյալ, ինչպես նաև տարբեր դիմումաձևերի նմուշներ: Թեժ գծի հեռախոսահամարը հնարավոր է դարձնում քաղաքացիների համար անհապաղ տեղեկացնել ոստիկանությանը ցանկացած խնդրի վերաբերյալ, իսկ կայքի <<Աջակցություն քաղաքացիներին>> բաժինը քաղաքացիներին հնարավորություն է տալիս ոստիկանության ներքին վերահսկողության մարմնին հաղորդել դեպքեր, երբ ոստիկանության ծառայողները անօրինական գործողություն են կամ անպատշաճ վարվելակերպ են ցուցաբերել: Այն նաև տրամադրում է համընդհանուր անվտանգության հետ առնչվող տեղեկատվություն:
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակն աջակցել է Հայաստանի ոստիկանությանը համայնքային ոստիկանության ներդրմանը, ոստիկանության կրթության ոլորտում բարեփոխումներին և հասարակական կարգի արդյունավետ պահպանման գործում: