OSCE Secretariat, OSCE Mission to Moldova
2015 йил 17 Апрел, Вена шаҳри – хозирги кунда бошланган интерактив харакатда ЕХҲТ биргаликда ишлаб ҳавфсизликни хақиқатга айлантириш хамда хамкорлик орқали тинчликга эришиш мавзуларига бағишланган расмлар, видеолар, социал медиа хабарларини жунатишга оммани таклиф қилмоқда.
“Хамкорлик мухумдир” харакатининг мақсади ҳаммага хар бир киши, бир глобал ҳамжамиятнинг бир қисми сифатида, дунёни ишончлироқ ва тинчроқ жой қилиш учун харакатларида манфаатдор эканлигини кўрсаташга қаратилган. Бу Хелсинки Якунловчи ҳужжати имзоланлигининг 40 йиллигини нишонлашга қаратилган қатор тадбирларнинг бир қисмидир. Мазкур ҳужжат ЕХҲТнинг асосий таъсис хужжати бўлиб уни ҳозирги кунда ҳавфсизлик масалаларига ялпи қамровли ёндашувни таъминмайди.
Омма #WeCooperate  ва #OSCE хештаглардан фойдаланган холда жалб қилиниши мумкин ва Twitter, Instagram орқали ёки тўғридан-тўғри харакатнинг www.osce.org/wecooperate, ва/ёки ЕҲХТ Facebook саҳифаси,  вебсаҳифаларига маълумот жўнатишлари мумкин. Энг яхши ёзувлар вебсаҳифада нашр қилинади. Хар икки ҳафтада ҳавфсизлик ва хамкорликнинг турли масалаларини ёритганлари учун гаджет совриндорлари эълон қилинади ҳамда энг яхши иш муаллифи ЕҲХТ анжуманларининг бирига таклиф қилинади. Ҳаракат тафсилотлари, шунингдек қатнашаётганлар учун қоидалар www.osce.org/wecooperate вебсаҳифасида мавжуд.