News and press releases
Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության խթանմանն ուղղված համատեղ նախաձեռնությունները ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի կողմից 2016թ. օգոստոսի 31-ին հյուրընկալած՝ ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի (օմբուդսմենի) գրասենյակի հետ հանդիպման ուշադրության կենտրոնում էին:...
ԵԱՀԿ-ն Հայաստանում խթանում է կրթությունը իրավական և մարդու իրավունքների ոլորտներում
Publishing date: 8 Հուլիսի 2016
Content type: News
Where we are: OSCE Office in Yerevan (closed)
What we do: Մարդու իրավունքներ, Կրթություն, Երիտասարդություն
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակն աջակցեց 2016թ. հունիսի 30-ից հուլիս 9-ը հանրային միջազգային իրավունքի վերաբերյալ ամառային դպրոցի և մարդու իրավունքների միջազգային իրավունքի վերաբերյալ երկօրյա դասընթացի կազմակերպմանը Երևանում, Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում (ՀՌՀ):
ԵԱՀԿ-ն և միջազգային գործընկերները շնորհեցին մրցանակներ՝ Հայաստանում համընդհանուր իրավունքները խթանելու համար
Publishing date: 24 Հունիսի 2016
2016թ. հունիսի 23-ին Երևանում Հայաստանի քաղաքացիական իրավունքների ակտիվիստներին, պետական պաշտոնյաներին, ԶԼՄ-ների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին շնորհվեցին մրցանակներ՝ ի գնահատումն նրանց նշանակալի ջանքերի՝ խթանելու երկրում մարդու իրավունքները, օրենքի գերակայությունը, պետական բարեփոխումները և ազատ խոսքը:...
Ձերբակալվածներին պահելու վայրերում մարդու իրավունքները՝ ԵԱՀԿ աջակցությամբ իրականացվող աշխատաժողովի ուշադրության կենտրոնում
Publishing date: 12 Ապրիլի 2016
Ձերբակալվածներին պահելու վայրերում (ՁՊՎ) մարդու իրավունքների պաշտպանության խթանմանն ու ուժեղացմանն ուղղված երկօրյա աշխատաժողովը մեկնարկեց 2016 թ. ապրիլի 12-ին Դիլիջանում: Աշխատաժողովը կազմակերպվել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի կողմից՝ ՀՀ ոստիկանության ձերբակալվածներին պահելու վայրերում վերահսկողություն իրականացնող հասարակական Դիտորդական խմբի հետ համագործակցությամբ:::
ԵԱՀԿ աջակցությամբ կազմակերպված աշխատոժողովի նպատակն է նպաստել Հայաստանում սոցիալական և քրեական արդարադատության ոլորտներում գործընկերության ամրապնդմանը
Publishing date: 1 Ապրիլի 2016
Քրեական արդարադատության ընթացիկ բարեփոխումների շրջանակներում նախկին բանտարկյալների համար սոցիալական ծառայությունների ապահովումը և ներառական սոցիալական ծառայությունների ինստիտուցիոնալացումը ԵԱՀԿ գրասենյակի աջակցությամբ՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության «Իրավախախտում կատարած անձանց վերականգնողական կենտրոն»-ի հետ համատեղ 2016թ. մարտի 31-ից ապրիլի 2-ին Աղվերանում կազմակերպված աշխատաժողովի նպատակն էր:...
ԺՀՄԻԳ-ը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը կազմակերպում են միգրանտների իրավունքների վերաբերյալ դասընթաց
Publishing date: 24 Մարտի 2016
Where we are: OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights, OSCE Office in Yerevan (closed)
What we do: Մարդու իրավունքներ, Ժողովրդավարացում, Միգրացիա
ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակը (ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ)՝ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի հետ համագործակցությամբ 2016թ. մարտի 24-26-ին Ծաղկաձորում կազմակերպեց դասընթաց՝ միգրանտների իրավունքների թեմայով:...
ԵԱՀԿ-ն խթանում է քննարկում ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների ու լրացումների նախագծում՝ մարդու իրավունքների հետ կապված ասպեկտների վերաբերյալ